Mėnesio archyvas: gegužės 2012

Delfi.lt vs 15min.lt vs lrytas.lt (2015 I-X)

enkantis reklaminei kampanijai vieną iš Top naujienų portalų, gana svarbu su kokiu reklaminiu triukšmu galima susidurti ir kaip elgiasi pagrindiniai Jūsų konkurentai. Tad kaip sekasi Lietuvos naujienų portalams? Vienas iš metodu įsivertinti galimas konkurencines aplinkas naujienų portaluose ir tikėtina savo galią derintis dėl nuolaidų – skirtingų reklamuotojų ir sektorių investicijos į šiuos kanalus. Per pirmus 2015 dešimt mėnesių daugiausiai reklamos investicijų pritraukė delfi.lt Įdomu tai, kad bendrai naujienų portalų pasiekiamumai skiriasi gana nedaug (Gemius duomenys), o pagal reklamuotojų investicijas – gana didžiulis skirtumas. Komentaras: Į investicijų skaičiavimus neįtraultos plius.lt investicijų (1.633.000 EUR), nes jos priskiriamos ne 15min.lt, bet plius.lt investicijoms.. Įdomu, tai kad nagrinėjant TOP reklamuotojų kategorijas, sąrašas gana panašus (sklausteliuose nuorodyta tos kategorijos pritraukiamų naujienų portalų reklamos investicijos dalis): Tai jei reklamuojate alkoholį, esate gana įtemptoje situacijoje, nes ši kategorija, pakankamai intensyviai reklamuojama visuose portaluose. Lrytas.lt gana stiprus su medicinos paslaugų, medikamentų reklama. 15min.lt – su el. žiniasklaida, mokyklomis ir degalais. Delfi stiprus su namų įranga, nekilnojamu turtu. Nagrinėjant konkrečius reklamuotojus gana įdomiai atrodo „Norfa“ pasirinkimas. Santykinai nemažai į naujienų portalus investuoja valstybinis sektorius. Keista, tai kad iš TOP3 sąrašų beveik išnyko mobilaus ryšio reklamuotojai. Šiais metais taip pat ganėtinai naujienų portaluose aktyvūs bankai – SwedBank. Įdomu tai, kad pagal gross investicijų pokyčius per mėnesius, labiausiai pasistiebė – lrytas.lt ir delfi.lt Reziumuojant naujienų portalų investicijų apžvalgas ryškėja keletas tendencijų: delfi.lt išlieka pagrindiniu naujienų portalu pagal reklamuotojų pritraukiamus pinigus nuo rugpjūčio mėn. lrytas lenkia 15min.lt pagal reklamuotojų investicijas, ar tai reiškia, kad jau gerų pasiūlymų iš 15min laikas? 15min, lrytas turės inovuoti – naujų subproduktų/subprojektų plėtra? (neužimtos nišos)? aktyviausi reklamuotojai naudoja visų portalų strategiją, ar tai protingiausias sprendimas? Keletas klausimų diskusijoms? Ar gali būti, kad 15min ir lrytas gauna nemažą dalį pajamų iš adsense pardavimų, kurie nėra apskaitomi TNS duomenyse?

Dirbti ar nedirbti su media agentūra?

Hamletiškas klausimas. Kad į jį atsakytume kiekvienas sau, be išvedžiojimų ir be žvaigždučių su papildomomis sąlygomis, apsibrėžkime esminius kintamuosius: · Media agentūra – profesionali žiniasklaidos planavimo specialistų komanda; · Klientas – bet kokio dydžio įmonė, tradiciniams ir netradiciniams reklamos sprendimams skirianti X litų per metus. Dabar nekalbame apie barterinius mainus tarp kliento ir media kanalų, nes šį atvejį reiktų aptarti atskirai; · Eminė media planavimo taisyklė: žiniasklaidos kanaluose perkamas ne eterio laikas ar plotas, o perkamas auditorijos kontaktas tame žiniasklaidos kanale. Kokią papildomą vertę sukuria agentūra? · Media agentūra 99 atvejais iš 100 klientui gali pasiūlyti geresnes reklamos pirkimo sąlygas. Paprastas pavyzdys: jei klientas per metus skiria 100.000 Lt GRP pirkimui LNK kanale, tai agentūra, aptarnaudama 20 klientų, LNK kanalui skiria 20×100.000=2 mln. litų. Tai sąlygoja didesnę derybinę galią su media kanalais.

Ekspress leidyba leis GEO

Spaudos rinkoje stiprinasi ne tik “Balso leidiniai”. Jau liepos mėnesį lentynose pasirodys žurnalas GEO, kurį pagal kontraktą penkis metus planuoja leisti “Ekspress leidyba”. Galbūt moterų ir vaikų auditoriją aprėpiantys “Ekspress leidyba” leidiniai padės “iš-cross-sellinti” ir GEO? Žinoma, maketą nišiniame leidinyje lengviau parduoti tiesioginiam klientui nei media agentūrai –

LNK iššovė kovą

Jau ilgokai LNK slėpėsi savo didžiausios konkurentės TV3 šešėlyje. Europos čempionatas per TV3 rugsėjį – skaidžiausias mėnuo LNK istorijoje. Bet štai istorinį 2012 metų kovo mėnesį LNK auditorijos share’as aplenkė TV3. Perversmas? Ne. Tiesiog kovą TV3 Moterys nustojo meluoti geriau, o vieni fronte Chorai nepajėgė kovoti su LNK Neišgalvotai gyvenimais. Kas laukia balandį? Balandį laukia futbolas..

Reklamos internete pyragas

Pasak TNS, 2011 metais reklamos internete rinka buvo lygi 28 mln. lt. Neblogai? O jei pasakytume kad tai sudaro tik 46% to, kas buvo išleista laikraščiuose? Tada jau skamba neįtikėtinai.. O kiek iš tikrųjų? 28 milijonai realiai atspindi tokių grandų kaip delfi, lrytas, 15min, Adnet, TradeDoubler ir epaso pajamas. Bet ar nieko netrūksta šių grandų tarpe? GOOGLE: nors daugelio reklamdavių interneto plane google yra tik dar viena eilutė X paspaudimų * X ct už paspaudimą su total 500 Lt, bet apstu ir reklamuotojų, per mėnesį google investuojančių 25.000 lietuviškų pinigų ir daugiau.. Po kokių 500 paieškų skirtingiems produktams ir vidutinių paspaudimo kainų analizės suskaičiavome, jog vien google per metus atsiriekė ~ 18-20 mln. litų, o dar 0,5-1 mln. generuoja google display tinklas. O kur dar SEO paslaugos…

Patarimas: vartotojų teisės facebook.com

Dažnai nutinka, kad administruojant facebook paskyrą įraukiamos kelios agentūros – medija, kūryba, PR. Tačiau visiems suteikti “savininko” teises pavojinga. Gerai, kad facebook pristatė nauja galimybę – vartotojų teises: Kaip paskirti teises?Savo paskyroje pasirinkite “Admin roles” ir priskirkite teises vartotojams.

Scan;uotų laikraščių nebesiuntinės

Kaip skelbia vz.lt, nuo liepos 1 dienos UAB „Mediaskopas“ ir UAB TNS LT nebegalės naudoti Verslo žinių autorinio turinio media stebėsenos paslaugoms teikti. Priežastis paprasta – nepavyko susitarti dėl mokesčio dydžio ir jo nustatymo principų. Pasaulyje tokia susitarimo praktika nėra nauja, monitoringo įmonės moka už joms pajamas generuojantį autorinį turinį. Visgi šiokia tokia išeitis rasta – klientas nuo šiol gaus ne visą straipsnį, o link’ą į internetinę verslo žinių versiją. O tas papildomas unikalus vartotojas svetainėje – tik lašas jūroje, atsižvelgiant į 15-20 litų kainą, kurios prašė Verslo žinios.