Reklama Tavo galvoje: „Sky go” kalbantis langas

The Talking Window

Tikriausiai kiekvienas sutiks, kad reklamuotojas visada bando

patekti į mūsų mintis ir bent trumpam ten “nusėsti” ar palikti žymą. O jeigu atsirastų galimybė reklamą transliuoti tiesiog kiekvieno galvoje? Skamba kvailai, tačiau nauja technologija funkcionuoja būtent tokiu principu. Atremi galvą į langą ir girdi reklamą tarsi balsą, kuris kalbėtų tavo galvoje. Skamba dar keisčiau?

“Sky Go” yra televizijos paslaugų internete tiekėjas, kuris išleido naują mobilią paslaugų versiją. Š ią paslaugą nori pristatyti traukinyje įmontuodami nedidelį siųstuvą,

skleidžiantį aukšto dažnio virpesius, kuriais perduodama komunikacinė žinutė gali būti girdima tik traukinio keleiviui galvą atrėmus į lango stiklą. Technologija, kurią panaudojo “Sky go” vadinama Bone Conduction, kurios esmė – garso bangų transformacija į galvos kaulų mikrovirpesius, kai garsas į vidinę ausį perduodamas per kaukolę. Ši technologija jau yra naudojama klausos aparatų, ausinių bėgikams bei plaukikams ir kitų įrenginių gamyboje.

“Sky Deutschland” užsakymu “kalbančio lango” koncepciją sukūrė reklamos agentūra “BBDO Germany”, pastebėjusi, kad keleiviai dažnai pavargsta ar nuobodžiauja ir galvą atremia į langą. “Kalbančio lango” kampanijos idėja buvo pristatyta Tarptautiniame kūrybiškumo festivalyje Kanuose praėjusį mėnesį. Idėjos įgyvendinimui, pasak BBDO atstovo U.Brychny, tereikia sulaukti “Sky Deutchland” patvirtinimo.

Kaip ir buvo galima tikėtis, tokia reklama vertinama

kontraversiškai: pristatomasis video įrašas susilaukė tokių komentarų kaip “tai yra žmogaus teisės į poilsį pažeidimas” ar “manau, tokiam langui pasitelkčiau kūjį”. Tačiau būtų neįmanoma sutikti ir su tuo, jog tokia reklama atmintyje nepaliktų pėdsako.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *