Reklamos rinka: televizijos skaitmenizacijos baubas

Digital TV

Lietuviai linkę pramogauti! Kasdien vidutiškai ~300 minučių pramogaujame prie televizoriaus ekranų, iš jų kokį pusvalandį žiūrėdami reklamas..

Man (ne pačiam lojaliausiam TV žiūrovui, kuris, dirbdamas media agentūroje, dažniau randa laiko mėgautis reklaminiais blokais nei serialais ar laidomis)  analoginės TV išjungimo viešinimui skirta kampanija jau sugeneravo visiškai pakankamą 30+ dažnį.. Tad greičiausia didelių nesklandumų (neskaitant ~4% populiacijos, kuria skaitmeninis signalas taip ir nepasieks) perėjimas prie skaitmenos nesukels: prieš ar po spalio 29d. žmonės vistiek įsigys tuos priedėlius, naujus TV ar įsipareigos kabelinių TV tiekėjams.

Tačiau reklamos rinkai

skaitmenizacija visgi šiokių tokių pokyčių atneš. Mane pasiekė puiki TNS duomenimis paremta prezentacija, kokios įtakos kanalams turėjo perėjimas prie skaitmenos pas brolius latvius ir pusbrolius estus. Kokios tendencijos, kokie pokyčiai žiūrovų įpročiuose?

Pradėkime nuo brolių latvių. Štai kaip keitėsi kanalų žiūrimumas nuo 2009 metų ir dabar:

image

Pažiūrėkime detaliau:

image

Kaip matome, didžiųjų kanalų (LNT – ypatingai) reitingai krito, o mažesniųjų – kilo. Na galbūt čia kažkoks sutapimas, Latvijos media rinkos specifikos įtakotas rezultatas ar pan.

O kokia Estijos situacija?

image

Labai panašus vaizdas kaip ir pas kaimynus. Nors estai ir buvo geriau pasiruošę (+57% skaitmenos vartotojų augimas) nei latviai (+640%), tačiau to užteko, jog didieji kanalai prarastų dalį savo auditorijos mažesniųjų vietininių ar užsienio kanalų naudai. Pokyčiai lėmė, jog TV5 kanalą Latvijoje dabar galima matyti tik mokamose platformose, o Estijoje

tuo keliu pasuko TV6 ir Kanal11..

Po visuotinės skaitmenizacijos dalis žiūrovų pasirinko alternatyvias platformas TV turinio žiūrėjimui, kiti – užsienio transiliuotojų kanalus ar apskritai gyvenimo būdą be TV. Tad panašu, jog iš didžiųjų Lietuvos kanalų galime tikėtis labai stiprių naujojo sezono startų. Juk kuo daugiau žiūrovų nuo rugsėjo pamėgs naujas laidas ar serialus, tuo didesnė tikimybė juos išlaikyti ir po spalio 29 dienos..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *